Zoopsycholog, behawiorysta, psi psycholog, koci psycholog i inne nazwy – Ty nie musisz wiedzieć, kogo wybrać, dla Ciebie jest istotne, aby wybrana przez Ciebie osoba potrafiła Ci pomóc.

Z wykształcenia jestem magistrem psychologii. Ukończyłam też studia podyplomowe z psychologii zwierząt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Moje wykształcenie pozwala mi na łączenie wiedzy z psychologii człowieka z wiedzą z zakresu psychologii i zachowań zwierząt. W międzyczasie doświadczenie zdobywałam współpracując ze schroniskami i fundacjami pomagając w rozwiązywaniu problemów z psami i kotami. Szeroko rozumiana zoopsychologia i psychlogia zwierząt od dawna była na pierwszym miejscu moich zainteresowań.

Nie jestem behawiorystą, czy to w odniesieniu do ludzi, czy do zwierząt. W mojej ocenie teorie behawiorystyczne przeceniają wpływ środowiska, nie doceniając jednocześnie predyspozycji indywidualnych danego osobnika. Oczywiście, nie odrzucam jednak całkowicie wszystkich założeń behawioryzmu - np. opieram się w dużym stopniu na behawiorystycznych metodach badań. Ale jednocześnie uwzględniam cechy osobowościowe. Dodatkowo uzyskany tytuł magistra psychologii pozwala mi dogłębnie analizować relacje zachodzące pomiędzy właścicielem z jego pupilem.

Prowadzę indywidualną terapię psa oraz terapię kota - zapraszam do zapoznania się z ofertą.